Як подорожувати з дитиною на автомобілі і не збожеволіти

Головна порада, яка дозволить отримати задоволення від процесу: не морочтeся.

Це складно. Дуже складно. Дитина не витримує. Йому хочеться бігати, до мами, дивитися, чіпати, знову на ручки, їсти, пити і таке інше. Він швидко втомлюється, тому плакатиме і вириватиметься з автокрісла. Це, у свою чергу, моторошно втомлює нас, і всі, стомлені та роздратовані, хочуть повернути назад і більше ніколи нікуди не їздити.

Не робіть цього, якщо не впевнені чи не хочете. Або у вас зовсім непосидюча дитина. Летіть літаком. Жах, і ви на місці. Або всього лише 8 годин перельоту. Так, після такої подорожі 8 годин літаком — це пф-ф.

 

Зупинки

Великі

Розділіть подорож на частини. Досвідченим шляхом ми встановили, що максимальна кількість годин, яку можуть витримати батьки та дитина, — це 7. А краще 6. Їдемо 6 годин, зупиняємось у якомусь місті на ночівлю.

Маленькі

Зупиняєтеся заправитися, попити, пописати, поїсти — витягуйте дитину та гуляйте хвилин 15–30. Як можна здогадатися, через це 6 годин шляхи перетворюються на вісім або більше.

Після 6-8 годин їзди ми вичавлені. Але сон повертає сили, і вранці ми знову бадьорі та веселі. І побічний ефект: подорож вам буде подобатися.

Сон

Якщо дитина спить днем, нагадайте поїздку на сон. Наприклад, виїжджайте з міста в 11-12 дні, дитина відразу засне і проспить 2-3 години. А там час, що залишився, буде вже легше (це не 8 годин розважати).

Не їдьте вночі. У вас буде одна людина, яка виспалася, – це дитина. Вранці він буде бадьорим, і вам треба буде з ним тусити, а ви зомбі.

Їжа

  • Одне правило: не морочтeся. Дитина може від стресу перестати їсти або перейти на хліб та яблука. Нехай це їсть, якщо хоче.
  • Якщо дитина ще їсть суміш (як у нас: одне годування на ніч), це найлегший варіант у поїздці. Розвели, дали. При цьому звичне одне годування сумішшю на ніч може перетворитися на три годування замість сніданку, обіду та вечері. Див. пункт перший: не морочіть. Тим більше суміш поживна та корисна.
  • На грудному вигодовуванні навіть краще: ще й швидкий спосіб заспокоїти дитину.
  • Не треба брати із собою банки чи контейнери з їжею. По-перше, дитина може відмовитися їсти цю їжу. По-друге, це незручно. Якщо дитина на загальному харчуванні, зупиняйтеся їсти звичайну їжу. Є суперські заправки де готують нормально.
  • Космоїда. Хвала за цей винахід! Це пюрешки у м’якій упаковці. Є і фруктові, і овочеві, і цілі обіди з картоплею та м’ясом.
  • Перекушування: яблука, морквина, сушіння, печиво, банани, хлібці, хліб. Ми в поїздках їмо печиво, сушіння та яблука тоннами. Якщо хвилюєтеся з приводу ЗОЖ, див. пункт перший. Нерви важливіші!

Напої

Багато води, дуже багато води. Або що там ваша дитина п’є. У машині повітря сухе. Купуйте одну пляшку зі спортивним шийкою і переливайте в неї воду з великих ємностей.

Розваги

Іграшки

Візьміть із собою тонну іграшок. Найкраще купіть нові та видавайте їх дитині. Ефект новизни відволікає.

Мультфільми та мобільні ігри

Завантажте гігабайти мультиків, які дивиться ваша дитина. І приглушіть совість, якщо вважаєте, що їх перегляд має бути лише з 18 років або по 20 хвилин на день. Мультики – це порятунок. Аналогічно з іграми на телефоні або планшеті. Якщо дитина грає, хай грає. Остання година — найскладніша: втомилися всі, дитина рветься кудись і плаче. І тут порятунок: ви ставите мультики та відпочиваєте. А година перегляду для маленької дитини – це теж втомлює, вона сама втомлюється і вже не плаче, коли вимикаєш.

Заправки

Їдьте тільки трасами з хорошими заправками. Хороша – це нормальна їжа та чистий туалет із гарячою водою. Найнеприємніше – це коли треба міняти підгузник незрозуміло де.

У Європі, як правило, кожна заправка на трасах включає і величезні чисті туалети, і майже ресторани, і дитячі кути зі стільцями.

Аптечка

В інтернеті багато написано про те, що потрібно покласти в аптечку для подорожей із дитиною. Найкраще – окремий контейнер, великий такий. Вам швидше за все нічого не знадобиться, але ви будете спокійні.

Коляска

Візьміть. Навіть якщо зараз ви думаєте, що зможете тягати дитину на руках, це не так. Чи не зможете. Першого ж дня впадете і відмовитеся далі ходити. Краще взяти менше одягу.

Серветки

Серветки повинні бути розіпхані скрізь, де можна щось розпихати. Сухі та вологі.

Сумки

Зробіть окремі пакети або сумки з цими речами:

  1. Їжа у дорогу (і нехай лежить у салоні).
  2. Речі для ночівлі. Це можуть бути тапки, гігієнічні речі, змінні труси, підгузки, домашній одяг або піжами. І покладіть у багажник у швидкій доступності. Таким чином, у хостел вам із машини потрібно буде брати лише один пакет. І не доведеться щоразу діставати валізи.

Порядок

Будьте готові до того, що в машині буде мегасрач: крихти та шматки їжі скрізь. Не морочіться (золоте правило). І заведіть смітник.

Ночівля

Хостели краще за готелі: є цілодобово доступна кухня, де можна помити пляшечки, приготувати поїсти, є вода і окріп, пральна машина. У готелях свої правила це все. Майже у кожному хостелі є сімейні кімнати зі своєю ванною кімнатою. Ну і це дешевше.

Вибирайте хостели з цілодобовим заселенням.

Планування

Плануйте все поспіль. Бронь ночівель, де будете їсти, що дивитиметеся. Повірте, ставлення «а ось підемо куди очі дивляться і сядемо в якійсь кав’ярні» не працює.

Google Maps вам на допомогу (фіча Explore Nearby). Прокладіть маршрути заздалегідь (до точки ночівлі), згенеруйте посилання на маршрут та розмістіть у легкій доступності: сів у машину, тицьнув на посилання та поїхав.

І домовляйтеся, хто що робить: “Зараз зупиняємося, ти несеш ось це, я беру дитину і ось цей пакет”. У вас і так клопоту вистачає. Планування дозволяє полегшити життя і прибирає роздратування через невиправдані очікування («А я думав(-ла), ти це зробиш»).

Загалом, незважаючи на те, що такі поїздки дуже вимотують, це дуже круто. Подорожі збагачують враженнями, а маленьких дітей розвивають.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар