Чи може акумулятор вдарити струмом? У авто? З інвертором та без?

Звичайно ж це питання взагалі не актуальне для більшості людей, але при цьому є й аргументація від тих, хто бачить іскри при підключенні клеми АКБ в автомобілі або при ненавмисному короткому замиканні полюсів навіть батареї типу 18650. Але річ у тому, що іскра при короткому замиканні та іскра при проби повітряного простору – це абсолютно різні речі.

Чи може акумулятор заряд акумулятора завдати шкоди людині?

Почнемо з розрахунків. Мінімально відчутний заряд струмом, який може відчути (і це ніяк не впливає на організм людини), становить за даними Статті вікіпедії про електричний струм становить від 0,1 до 1,5 мА для змінного струму і 5-7 мА для постійного струму. Так як всі акумулятори виробляють тільки постійний струм, то спиратиметься на цифру 5 мА.

У середньому опір людини рука-рука коливається від 3 кім до 100 кім. Зрозуміло, що все залежить від людини, чистоти та сухості шкіри та контакту дотику, адже чим щільніший і більший контакт тим менший опір вийде. Але навіть якщо взяти опір у 3 кому та напругу АКБ у 12 вольт то згідно із законом німецького фізика Ома виходить

I=U/R=12V/3kOm=4 mA

Тобто струм за найгірших умов струм протікає через людину який тримається за 2 клеми одночасно і дуже сильно становитиме 4 міліампери, а цього недостатньо навіть для того, щоб відчути якийсь розряд або неприємні відчуття.

фото акб іскра

Висновокзвичайний автомобільний АКБ або будь-який менше автомобільного не здатний ударити струмом, а тим більше завдати шкоди людині.

p.s. – Якщо ви використовуєте інвертор або інші котушки, що підвищують, перетворювачі.

Але при цьому варто завжди пам’ятати з якою метою ви використовуєте той чи інший акумулятор. Адже при підключенні котушки запалення напруга на свічки досягає 30 кіловольт, хоча виробляється також за допомогою АКБ, тільки вже за допомогою засобів, що підвищують.

Якщо АКБ підключений підвищуючий інвертор то на виході інвертора виходить напруга в 220 вольт змінного струму, то також набагато вище різниці потенціалів на АКБ і вже така напруга здатна завдати значної шкоди для людини, аж до летального результату.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар