Штраф за перевищення швидкості на 10, 20 та більше 50 км на годину

Через велику кількість змін даного штрафу в мережі розлучилося десятки міфів про дане правопорушення. І з цього приводу необхідно сказати лише одне – основою джерела від якого треба відштовхуватися – це Кодекс України про адміністративні правопорушення. У цій статті та будь-якій іншій на цьому сайті крім розмірів штрафів та пояснень завжди вказано номер статті та номер абзацу порушення, якщо Ви знайшли неточність або не згодні, то напишіть про це у коментарях.

Нештрафований поріг швидкості

Почати необхідно саме з цього застереження. Згідно зі статтею 122 частина 1 адмін кодексу України адміністративний штраф може бути накладений лише у тому випадку, якщо ви перевищили швидкість більш ніж на 20 км на годину дозволену.

Тобто є якийсь нештрафований поріг у 20 км/год. І якщо на трасі встановлено знак 3.29 – обмеження максимальної швидкості, скажімо в 70 км на годину, то оштрафувати Вас можуть, якщо ви рухалися зі швидкістю більш ніж 90. Але при цьому важливо пам’ятати перевищуючи швидкість навіть на 2 км на годину від дозволеної водій також порушує правила дорожнього руху і поліцейський має право зупинити цей транспортний засіб та згідно зі статтею 125 адмін кодексу (інші порушення правил дорожнього руху) винести попередження як в усній, так і письмовій формі.

Штраф за перевищення швидкості на 20 і до 50 км/год

Згідно зі статтею 122 частина 1 перевищення швидкості більш ніж на 20 км на годину і менш ніж на 50 км на годину тягне за собою накладення штрафу

У розмірі 20 НМДГ, тобто 340 грн

Ця стаття та формулювання зачіпає всі порушення пов’язані з перевищенням швидкості зазначені в параграфі 12.9 пункту б чинних правил дорожнього руху.

Штраф за перевищення швидкості більш ніж на 50 км на годину від дозволеної

Відповідно до статті 122 частина 4 – перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год тягне за собою накладення штрафу

У розмірі 100 НМДГ, тобто 1700 грн.

Перевищення швидкості та створення аварійної ситуації – штраф

Згідно зі ст. 122 частина 5 перевищення швидкості, які спричинили створення аварійної ситуації, тобто дане порушення змусило інших учасників рух різко загальмувати або різко змінити напрям руху тягне за собою штраф

У розмірі 85 НМДГ, що дорівнює 1445 грн

Тут цікавий момент виходить, що штраф за перевищення швидкості більш ніж на 50 км на годину більше, ніж те саме порушення, але серйозніше, а саме створення аварійної ситуації. Але не поспішайте радіти, бо є ще друга частина штрафу. Яка говорить

Або позбавлення прав на від 6 до 12 місяців.

Що вже не зовсім райдужно і простіше заплатити штраф, ніж втратити права на півроку. А ще краще взагалі не порушувати.

Повторне порушення швидкісного режиму

За перевищення швидкості не важливо на яку величину – посилення штрафу за повторне порушення протягом року – НІ. Це означає, що кожне порушення класифікуватиметься однаково.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар