Чому варто стежити за гумою на авто? Чи можуть оштрафувати за літню гуму взимку?

З першим снігом, що випав, практично в той же день до нас надійшло питання – «А який штраф за використання літньої гуми – взимку?». Питання з погляду законодавства та адміністративної відповідальності – абсолютно дурне, тому що в Україні немає жодної статті в адміністративному кодексі, де сказано про їзду на літній гумі взимку і навпаки на зимовій гумі влітку.

гума взимку літня

Чи можуть накласти штраф за відсутність зимової гуми

Справа в тому, що особисто моя думка як автомобіліста та юриста такі питання і не повинна регулюватися державою. Тому що кожен є відповідальним за своє життя сам. І якщо ви керуєте автомобілем більше одного року, то помітили, наскільки нестійко літня гума в холодну пору тримає дорогу. А все, тому що літня гума при температурі нижче за нуль, як кажуть автомобілісти – «дубеєт» і Ви рухаєтеся по слизькій дорозі на «пластмасових» колесах. Внаслідок цього керованість автомобіля знижується у кілька разів, тому купити зимову гуму це справа кожного водія і підприємця у випадку, якщо ви володієте парком транспортних засобів.

З вище сказаного слід, що за шинами необхідно стежити не тому, що цього вимагає закон, а тому що ви внаслідок такої експлуатації можете опинитися в ДТП і не важливо, наскільки ви гарний водій.

Що робити, якщо ви ставите це правопорушення

В адміністративному кодексі про технічну несправність автомобіля є лише одна стаття. А саме ст. 121 ч.1 у якій сказано, у разі несправностей гальмівної системи, рульового керування, світлових приладів (ближнє світло) у темний час доби, а також інші несправності згідно з якими заборонено експлуатацію ТЗ

передбачає накладення штрафу в розмірі 20 нмдг або 340 грн.

Але їзда на зимовій гумі не є причиною заборони експлуатації автомобіля, згідно з параграфом 31 правил дорожнього руху.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар