Поліуретанові сайлентблоки: плюси та мінуси. Принципи та основні відмінності.

Якщо Bи є власником будь-якого автомобіля, то повинні знати, що одним із найчастіших ремонтів, з яким доводиться стикатися практично щорічно, є заміна сайлентблоків. Крім того, стукіт і вібрації, що виникають при виходу з ладу, не найважливіше, адже всі ці вібрації і поштовхи передаються на кузов і тим самим ще більше «вбивають» інші з’єднання кузова і підвіски, а все це відбувається тому що резина з роками стає більш м’якою і втрачає жорсткість. І здається, якщо вони так швидко розм’якшуються, то необхідно поставити більш жорсткі сайлентблоки і всі проблеми будуть вирішені. Але де ж їх взяти? І зараз реально є альтернатива, інтернет-магазин автозапчастин для іномарок Kapot пропонує до покупки поліуретанові сайлентблоки. І в цій статті ми розберемо плюси і мінуси такого роду деталей.

Основні функції сайлентблоків

Поглинання вібрацій. Сайлентблоки поглинають вібрації та удари від нерівностей дороги, перешкоджаючи передачі більшої частини цих вібрацій на кузов автомобіля та забезпечуючи більш комфортну їзду.

Забезпечення мобільності: Вони дозволяють частинам підвіски переміщатися відносно один одного. Наприклад, сайлентблоки з’єднують поперечні важелі з кузовом або віссю, забезпечуючи можливість нахиляти і повертати колеса для збереження зчеплення з дорогою.

Підтримка геометрії підвіски: Сайлентблоки допомагають підтримувати правильну геометрію підвіски, що впливає на керованість, стабільність і зчеплення автомобіля з дорогою.

Як працює сайлентблок і на що впливає його жорсткість?

Принцип роботи сайлентблоків полягає в тому, що вони складаються з таких матеріалів, як гума або поліуретан, які поглинають енергію від вібрацій і ударів, а також забезпечують необхідну рухливість деталей підвіски. Вони являють собою елементи, які дозволяють підвісці бути гнучкою і в той же час забезпечують стійкість автомобіля на дорозі. І в результаті, чим м’якше сайлентблок, тим менше удару ви відчуєте, але при цьому автомобіль втратить керованість при заносі або повороті. І навпаки, чим твердіше і жорсткіше нанесений матеріал, тим більше вібрацій від дороги буде передаватися на кузов і інші деталі. Саме тому повинна бути якась золота середина.

Поліуретанові сайлентблоки – плюси та мінуси.

Позитивні моменти

  • Поліуретанові сайлентблоки більш стійкі до зносу та пошкоджень у порівнянні зі звичайними гумовими деталями. Вони більш міцні і витримують великі навантаження.
  • Вони більш стійкі до різних хімічних речовин, масел і ультрафіолету, що також збільшує термін їх служби.
  • Поліуретанові сайлентблоки поліпшать керованість і стійкість автомобіля на дорозі, знову ж таки за рахунок жорсткості і забезпечать кращу передачу потужності від підвіски до коліс.

Негативні моменти

  • Через більш жорсткий характер у порівнянні з гумовими аналогами, поліуретанові сайлентблоки можуть передавати більше вібрацій та шуму від дороги до салону автомобіля.
  • Вони, як правило, дорожчі за звичайні сайлентблоки через більш міцний матеріал та його властивості. Але це тільки якщо порівнювати ці сайлентблоки з неоригінальними запчастинами.

Вибір між поліуретановими сайлентблоками та гумовими залежить від індивідуальних уподобань автовласника та його планів щодо використання автомобіля. Але в будь-якому випадку спробувати варто, адже ніщо не заважає вже через рік-два перейти на звичайну гуму.

 

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар