Штраф за неувімкнені фари. Як оскаржити?

Почати хотілося б з того, що увімкнене ближнє світло або встановлені денні ходові вогні підвищують видимість Вашого автомобіля в кілька разів. Особливо в зимову пору року, коли у нас практично цілодобово то похмуро, то туман, то сніг, то дощ. І ми всіляко рекомендуємо включати ДХО, а відсутність денних ходових вогнів – фари ближнього світла.

Відповідно до правил дорожнього руху – ¦параграфа 9 (Попереджувальні сигнали) пункт 9.8 на всіх транспортних засобах в період з 1 жовтня по 1 травня  (Зміни від 20.10.2023 року) повинні бути включені денні ходові вогні (ДХВ) для позначення руху транспортного засобу. Якщо таких немає, то має бути включене ближнє світло фар. Тобто зараз за межами населених пунктів світло має бути включене завжди.

Зараз же у 2023 році зміни внесли новий виток метушні навколо включених фар. І ми ще звертаємо увагу – включення світла збільшує відстань, з якої зустрічний транспорт здатний Вас побачити.

Ближнє світло

Чому не можна винести штраф за невключене світло вдень

Справа в тому, що згідно з адміністративним кодексом України (КУпАП) немає покарання за правопорушення. Але поліцейські толі, за незнанням, то за своєю величчю не хочуть це визнавати. З цієї причини виписують протокол за статтею 122 Частина 2 за якою штраф зріс до 340 грн у 2021 році у зв’язку з законопроектом 2695, але при цьому трактування цієї статті залишилося без змін.

користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку

Тобто оштрафувати можна за неправильне використання зовнішніх освітлювальних приладів, а це параграф 19 ПДР і жодного відношення до попереджувальних сигналів не має

Також можна оштрафувати за неправильне використання попереджувальними сигналами, але тільки спочатку руху або при зміні напрямку руху (не включений поворот).

Як має діяти працівник поліції?

Якщо в адміністративному кодексі не зазначено явно штрафу за те чи інше порушення , то в хід набуває стаття 125 КУпАП – інші правопорушення правил дорожнього руху

Згідно з якою за всі правопорушення не зазначені у статтях 121-128, 129, 139 та 140 виноситься ПОПЕРЕДЖЕННЯ і все.

Причина, з якої цей пункт був внесений до правил дорожнього руху.

Причина суто доказова у випадку створення аварійної ситуації або здійснення дорожньо-транспортної пригоди. Таких випадків до речі досить багато, коли водій через те, що в тумані чи сутінках не зміг побачити іншого учасника дорожнього руху, а раніше був пункт ПДР, у якому рекомендувалося включати фари в умовах недостатньої видимості. Але поняття недостатня видимість досить розмите і для кожного воно різне, тому було ухвалено рішення на законодавчому рівні зобов’язати всіх водіїв включати ближнє світло фар або ДХО.

 

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар