Штраф за не включений покажчик повороту під час здійснення маневру

Поворотники відносяться до попереджувальних сигналів та регламент застосування покажчиків поворотів розписаний у відповідному параграфі 9 (Попереджувальні сигнали). А точніше пункт 9.4. Також у матеріалі на цьому ж сайті ми розбирали коли і за скільки потрібно включати курсор повороту. Зараз же торкнемося не менш делікатної теми як невключений поворот під час здійснення маневру.

Який штраф за не включений покажчик повороту?

Згідно зі ст.122 частина 2 адміністративного кодексу України (КУпАП)
Порушення правил використання попереджувальних сигналів при здійсненні маневру на початку руху або зміни його напряму в процесі руху

– передбачає штраф у розмірі 30 НМДГ, що дорівнює 510 грн

(даний штраф було підвищено у квітні 2021 року після ухвалення законопроекту 2695)

поворот фото

Якщо це порушення призвело до створення аварійної ситуації?

У тому випадку, якщо не включений поворотник призвів до створення аварійної ситуації, тобто інші учасники дорожнього руху змушені були різко змінити напрям руху або швидкість, відповідно до статті 122 частина 4 таке порушення посилюється і передбачає

штраф у розмірі 85 НМДГ, що дорівнює 1445 грн або Вас можуть позбавити права управління ТЗ від 6 до 12 місяців.

Фіксація цього правопорушення

Згідно з статтею 251 адмін кодексу, доказом правопорушення є будь-які фактичні дані, що доводять наявність правопорушення. А саме фото, відео фіксація чи свідчення свідків.

Варто зазначити, що поліцейський, який перебуває в автомобілі, не є свідком правопорушення і якщо у нього немає фактичних доказів правопорушення – він не має права виписувати постанову.

p.s. Включення покажчика повороту не має відношення до обов’язкового включення ближнього світла фар. у зимовий час

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар