Штраф за паркування на газоні. Де можна паркуватись, а де не можна?

Ми вже розглядали випадки, коли заборонена стоянка (парковка) та які штрафи є за паркування в недозволеному місці. Як правило, всі знають місця, де заборонена зупинка, а ось за паркування не замислюються. Наразі ж працівники поліції почала штрафувати не лише за зупинку в недозволеному місці, а й за неправильне паркування, зокрема за паркування на газонах або зеленій зоні.

Що таке газон? Нюанси та паркування на газонах.

Згідно з ПДР пункт 15.10  –підпункт є) – стоянка на газонах заборонена, але для початку потрібно зрозуміти, що таке газон і як відрізнити газон від простих заростей

Газон відповідно до загальних положень правил дорожнього руху України – це ділянка з однорідним покриттям, створена штучно шляхом висадження або засівання. Найважливіше у цьому визначенні це словосполучення штучно створене. Іншими словами якщо людина або компанія біля свого парадного входу висадить квіти, трави або інші рослини, що облагороджують, то ця ділянка вважається газоном, але якщо біля дороги або у дворі все заросло неоднорідною травою без участі людини, то цю частину території не можна вважати газоном.

Штраф за паркування на газонах

Складає 20 нмдг, тобто 340 грн

Якщо дійсно ви припаркувались на газоні, то згідно зі статтею 122 частина 1 адмін кодексу України за порушення правил зупинки, стоянки, а оскільки згідно з правилами дорожнього руху парковка на газонах заборонена – покладається штраф рівносильний штрафу за перевищення швидкості.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар