За скільки метрів потрібно включати поворот ПДР України

Це питання, як правило, задають ті, що щойно сіли за кермо і не розуміють всіх тонкощів. Але коли ставиш питання коли включати поворот водієві зі стажем, він зазвичай відповідає в залежності від кількості транспорту на доріг, швидкості твого руху і так далі. Хоча певною мірою він і правий, але все ж таки є чіткі вимоги згідно з правилами дорожнього руху України. А саме…

Коли ключати поворотники?

Поворот необхідно включати до початку здійснення маневру, – як кажуть ПДР, але не менше ніж 50-100 метрів у населених пунктах та містах, і за 150 – 200 метрів за містом та трасою.

Тож тепер ви точно знаєте норми і не слухайте тих, хто каже, а якщо протягом 100 метрів буде кілька поворотів, то звідки інші учасники дорожнього руху знатимуть, куди ви збираєтесь повертати.

Суть у тому, що покажчик повороту це попереджувальний сигнал і він показує що ви будете здійснювати маневр в той чи інший бік і цього вже достатньо іншим водіям, що Вас не можна обганяти з лівого боку, якщо ви повертаєте ліворуч або навпаки. І цим ви уникаєте аварійної ситуації навколо Вас.

Вимкнення повороту

Вимикати поворот слід, як тільки ви завершили маневр і вийшли на прямолінійний рух, це стосується тих випадків, коли поворот автоматично не відключився.

Коли заборонено вмикати поворот.

Також правилами дорожнього руху передбачаються випадки коли ви не можете включити поворот попередньо раніше, оскільки іншими водіями це може трактуватися по-різному. Якщо ви впевнені, що сигнал, що подається Вами, може бути трактований по-різному, то в таких випадках краще його не подавати.

Пункт 9.4 ПДР УКРАЇНА 2014.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар