Монтаж алюмінієвих проводів

Необхідність виконання монтажу проводів виникає часто під час проведення ремонтних робіт у будинку, а також встановлення нових електроприладів. Робота з електричними алюмінієвими проводами потребує певних знань та навичок. У статті будуть розглянуті методи монтажу дюралевих проводів.

Чому саме алюмінієва проводка

Ще років двадцять тому всі електричні мережі у житлових будинках прокладалися алюмінієвими проводами. Використовували основні якості металу алюмінію: легкість металу, стійкість до корозії, електропровідність і порівняно низька ціна.

Усі роботи з прокладання нової мережі нормуються будівельними нормами та правилами для житлових приміщень, а також державними стандартами. Ці документи встановлюють час експлуатації дюралевої проводки від 10-15 до 25-30 років. Після закінчення цих термінів необхідно особливо ретельно виконувати ремонтні роботи електромереж.

Де використовують алюмінієві дроти

Не лише у монтажі електричної мережі у житловому приміщенні. З 2015 року такі великі та розвинені в економічному відношенні країни як США та Китай ведуть заміну старих кабелів на високовольтних лініях електропередач на нові з алюмінію. Прокладання нових ліній потребує великого вкладення коштів. Завдяки можливості отримання більш стійких сплавів алюмінію з цирконієм отримують сплав, що збільшує провідність струму вдвічі.

Така можливість є дуже важливою при роботах у густонаселених районах, де будівництво нових опор стає проблемою. А також алюмінієві дроти стали ширше використовуватись в автомобільній електропроводці. В результаті вага машини знижується на 12 кілограмів.

Якого діаметру можуть бути дроти

Для прокладання електропроводки у житлових приміщеннях застосовується алюмінієвий провід перетином не менше 16 кв. міліметрів. Такі дроти витримують струм силою 60 А при напрузі 220 В. При підключенні потужних електроприладів необхідно використовувати провід перетином від 16 до 120 кв. міліметрів. Максимальний переріз витримує навантаження в 230 А. Це буде гарантією безпеки та попередить перегрів та загоряння електромережі. У старих житлових будинках, збудованих до 90-х років, використовувався алюмінієвий провід перетином не більше 2,5 кв. міліметра.

Стара і давно прокладена проводка вимагає своєчасного ремонту та заміни. Необхідно знати, що до алюмінієвих дротів небажано використовувати скручування, що часто використовується прийом у електриків-аматорів.

Слід також знати основні прийоми з’єднання проводів, тому що саме в місцях приєднання нової ділянки виникає найбільший опір, що може призвести до перегріву, руйнування проводів або загоряння. Також при неправильному монтажі після нагрівання відбувається послаблення натягу електричного проводу. Це веде до відсутності контакту проводів та необхідності нового втручання та ремонту.

Як правильно з’єднувати алюмінієві дроти

Існує кілька видів монтажу проводки, при виконанні яких гарантовано будуть дотримані всі правила техніки безпеки і лінія не піддаватиметься перевантаженням та перегріву.

  • Гвинтове з’єднання. В даному варіанті необхідно підготувати дроти, зачистивши ізольований край приблизно на 2 сантиметри. Обов’язково зачистити вже відкритий провід, щоб зняти шар, що окислився. Згорнути підготовлений провід у вигляді петлі навколо болта, закріпити його шайбою необхідного розміру. Зверху укласти петлю другого дроту та знову зміцнити шайбою. Усю конструкцію зафіксувати гайкою відповідного розміру. Такий спосіб вимагає частого підтягування гайки.
  • Спосіб закріплення дротів, з використанням клемної коробки. Коли краї дроту зачищаються приблизно на 5 міліметрів, вводяться в отвори відповідного діаметра, і затискаються гвинтиками. Такі коробки дають можливість з’єднати дроти різного діаметру і мають дуже короткі краї. Клемну коробку в стіну потрібно закладати в розподільчій коробці.
  • З’єднання за допомогою клемної коробки із затискачем. Також зачищаються краї дроту приблизно на 5 мм. Вставляються в клемну коробку відповідного діаметра. Але замість гвинта для фіксації використовується затискач.
  • Спосіб з’єднання проводів методом пресування. Для цієї мети використовується спеціальна гільза відповідного діаметра з алюмінію або латуні та спеціальний інструмент кримпер. Таким методом можна з’єднати дроти різного діаметра, і одночасно кількох дротів. Зачищені краї дроту вставляють у гільзу та притискають кримпером.
  • Нероз’ємне з’єднання виходить і методом паяння та зварювання. Методи трудомісткі та складні, під час прокладання електричних мереж виробляються дуже рідко.

Найчастіше застосовувані способи з’єднання проводів у житлових приміщеннях – це монтаж із застосуванням клемної коробки та гільзи.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар