автомобільне скло ремонту не підлягає, то краще замінити його на нове, тому що будь-яка тріщина не тільки відволікає водія, але порушує цілісність скла і наступний камінь це скло може не зупинити.
Також бувають випадки, коли тріщина незначна і не заважає огляду, відповідно виникає питання: Чи порушує водій, який або закон при експлуатації з такою тріщиною. Давайте розумітися.
Штрафи за тріщини на склі та як їх класифікувати?
Відповідно до статті 121 адміністративного кодексу України частина перша. Управління водієм ТЗ, яке має несправності, що порушують вимоги правил експлуатації, дійсно обкладається штрафом у розмірі 20 НМДГ, тобто 340 грн.
Але нам необхідно з’ясувати які саме несправності.
Відповідно до ДСТУ 3649:2010 пункт 6.8.5не дозволяється тріщини та сколи на вітровому склі в зоні роботи склоочисників. Тобто якщо у вас тріщина в кутку скла або нижче за склоочисники, то під дію статті 121 адмін кодексу ви не потрапляєте.
Крім цього згідно з правилами дорожнього руху (параграф 31 технічний стан авто) всі несправності можна розділити на 2 частини.
- Забороняючі подальші рухи (пункт правил дорожнього руху – 31.4)
- Забороняють експлуатацію (ПДД 31.6)
Докладніше про це тут.
Різниця в тому, що згідно з ПДР пункт 31.5 несправності, які забороняють експлуатацію ТЗ ДОЗВІЛЯЮТЬ доїхати до постійного місця дислокації та провести ремонт. А ось несправності, які забороняють рух, ви повинні ремонтувати на місці.
Досить наочний приклад: Якщо у вас відмовили двірники і саме тоді, коли дощ або сніг, то ви не маєте права рухатися на автомобілі, але якщо дощу немає, то ви можете доїхати до пункту призначення та зайнятися ремонтом пізніше.
Чи можуть накласти штраф за тріщину?
Тепер щодо лобового скла. Якщо тріщина утворилася щойно, то ви маєте право доїхати до місця призначення для здійснення ремонту, тому що до переліку несправностей, що забороняють експлуатацію, ця несправність не входить (пункт правил дорожнього руху 31.6).