Штраф за зайвого пасажира у машині

У багатьох водіїв виникає питання після того, як завантажується в його автомобіль 6 дорослих людей. Автомобіль безперечно шкода, але цікавить ще одне питання, а чи є штраф за таке порушення? А також чи має право водій перевозити в автомобілі кількість пасажирів більшу, ніж допустимо технічними характеристиками?

зайва людина в машині

Подібні ситуації та порушення прописані в КУпАП статтії 121-2

"Порушення водієм правил експлуатації транспортних засобів". Але це зауваження, справедливе тільки для маршрутних транспортних засобів і автомобілів, що надають послуги з перевезення пасажирів.

У Правилах дорожнього руху є пункт:

Параграф 21. Перевезення пасажирів

21.1. Дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі обладнаному місцями для сидіння в кількості, що передбачено технічною характеристикою так, щоб вони не мешали водієві керувати транспортним засобом і не обмежували оглядовість, відповідно до правил перевезення.

Який штраф згідно з КУпАП передбачено за порушення перевезення людей більшої кількості, ніж призначено?

Згідно зі статтею 125.  Інші порушення правил дорожнього руху», тягне тільки на попередження, якщо ви не таксист і не займаєтеся перевезенням пасажирів. Одним словом Штраф відсутній, але це не означає, що Ваші пасажири будуть у безпеці у випадку дорожньої транспортної пригоди, якщо їх буде більше, ніж передбачено сидіння.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар