Штраф за керування без світла у темний час доби

Варто відзначити, що в даному матеріалі мова піде про їзду вночі або в темну пору доби, коли світло має бути включене обов’язково. Не плутайте з ДХО в денний час про це йшлося в

цій статті.

Який штраф за водіння з вимкненим світлом у темний час доби

Для початку припускаємо, що у разі повноцінності працюючих фар рухатися у темний час доби вимкненим світлом ніхто не буде. Відповідно, якщо автомобіль перебуває в русі з вимкненим світлом у темний час доби через будь-яку технічну несправність.

Згідно зі статтею 121 частина 1 керування автомобілем з несправностями, які забороняють експлуатацію ТЗ, докладніше з такими несправностями можна ознайомитися тут і серед них є несправність зовнішніх світлових приладів (фари, габарити задніх ліхтарів) передбачають накладення штрафу.

У розмірі 20 нмдг  тобто 340 грн

без фар вночі

Якщо ви не ввімкнули світло з іншої причини

Відповідно до статті 122 частина 2 порушення, пов’язані з неправильною експлуатацією зовнішніх світлових приладів, передбачає накладення штрафу

У розмірі 30 нмдг тобто 510 грн (підвищення у березні 2021 року – законопроект 2695)

Замість укладання

Варто також нагадати, що у темний час доби згідно з ПДР України пункт 31.6 непрацюючі фари або габарити забороняють ПОДАЛЬШИЙ РУХ цього транспортного засобу. А це означає, що поки ви не усунете поломку, або поки що видимість не буде достатньою для безпечного керування ТЗ, Вам заборонено доїхати навіть до найближчої СТО.

p.s. Ні в ПДР ні в адмін кодексі, ніде не розуміється фраза, що має горіти хоча б одна фара. Якщо ви знаєте якийсь підзаконний акт у якому сказано, що для того, щоб експлуатувати автомобіль достатньо робочої лівої фари, то напишіть про це в коментарях. Бажано згадувати статтю і назва того чи іншого документа.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар