Газобалонне обладнання набуло великої популярності в середині 90-х років, а якщо бути більш точним, то зі зростанням ціни на пальне. З того часу співтовариство водіїв розділилося на прихильників та стійких супротивників цього рішення. Чи можуть окупитися вкладення газу? Щоб з’ясувати це, потрібно порівняти його з автомобільним паливом, що найбільш широко використовується — бензином.
Вартість проїзду
Основна причина, чому деякі водії вирішують встановити в автомобілі ГБО, — це бажання заощадити. І економія справді велика, тому що середня ціна газового палива, як і раніше, становить близько 50% від ціни бензину. Це особливо зручно для водіїв, які проїжджають більш ніж стандартні 15 000 км на рік. За такої витрати палива витрати на оснащення автомобіля газовою установкою окупаються через рік експлуатації. Той факт, що водіння на газі просто зручніше для вашої кишені, не перекривається навіть тими обставинами, що додаткова установка вимагає додаткових щорічних оглядів. А якщо встановити бо 4 покоління в Києві на станції KostaGas, то ні у витраті, ні в потужних характеристиках Ви нічого не втратите.
Викиди вихлопних газів
Забруднення навколишнього середовища сьогодні є проблемою, що широко обговорюється. Немає сумнівів у тому, що ця проблема частково пов’язана із вихлопними газами транспортних засобів. Звичайно, кожен автомобіль із паливним двигуном виробляє вихлопні гази, але було доведено, що у випадку газових двигунів ці вихлопні гази містять майже втричі менше шкідливих хімічних речовин, ніж вихлопні гази бензину. Ця перевага зрідженого нафтового газу особливо важлива для жителів великих міст, де автомобільний рух є найбільш інтенсивним і де низька динаміка руху, що сприяє накопиченню забруднюючих речовин (пробки, часті перехрестя, обмеження швидкості тощо).
Робота двигуна
Оскільки торкнулася тема міст та особливості пересування ними автомобілем, варто згадати, як паливо впливає на роботу паливних агрегатів. Газове паливо відрізняється, серед іншого, тим, що воно має високе октанове число, і, таким чином, двигун, який працює на ньому, працює більш плавно.
У містах, де транспорт постійно рухається, зупиняється і змінює швидкість, дуже важливо, щоб двигун зберігав такі робочі характеристики. Більше того, газ, що впорскується в циліндри в газоподібному вигляді, істотно не впливає на термін служби двигуна.
Підбиваючи підсумок, якщо ви проводите багато часу за кермом і дбаєте про високу динаміку водіння, газ — ідеальне рішення.