Штраф за непрацююче підсвічування номерного знака

Буквально пару днів тому на davto.com.ua розбиралося таке питання як керування без номерів по Україні. Що передбачало штраф у розмірі 850 грн. І що найцікавіше, якщо у вас немає номера, Ви «потрапляєте» під адміністративну відповідальність статті 121 частина 6 та аналогічна відповідальність, якщо у вас не працює підсвічування номера на вашому автомобілі.

підсвічування

Цитата з Адміністративного кодексу України ст. 121 ч.6

… що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, -…

Штраф за непрацююче підсвічування номерного знака

Складає вже 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 850 грн на момент 2021 року після ухвалення законопроекту 2695. Ось тут повний список змін

А за повторне порушення протягом року штраф взагалі космічний і становить 1700 грн або 100 НМДГ. Суть у тому, що це порушення підпадає під статтю адмін кодексу 121 частина 6, а до неї входить і водіння без номерів або з номером, що не належить даному ТЗ. І швидше за все ніхто не враховувався, які штрафи підвищаться після ухвалення цього законопроекту.

Але суть у тому, що в законі сказано, що номер має бути освітлений і його має бути видно з відстані 20 метрів. Тобто, у разі виникнення такої ситуації можна спробувати довести, що номер висвітлюється габаритами задніх ліхтарів. І якщо Вам спробують «впарити» ст.121 ч.6, то необхідно писати в протоколі, що номер висвітлюється і добре видно, а поліцейський упереджено ставитися до мене тому, що я не погодився з винесеним правопорушенням.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар