Скільки ватт в автомобільному акумуляторі? Ємність та потужність?

Саме питання трохи розпливчасте, але оскільки його задають постараємося все ж таки відповісти і розібрати в чому проблематика питання.

Якщо коротко і по суті – скільки Ватт?

Є акумулятор автомобільний ємністю 60 ампер годин. Це означає кількість Ват запасеної енергії в даному АКБ 60 * 12 = 720Ват. Тобто якщо підключити до нього навантаження потужністю 100 Вт, то він пропрацює до повного розряду близько 7 годин. Але це тільки теорія, насправді акумулятор розряджати повністю не можна, та й навантаження має своє ккд, також є і ккд самого інвертора. Тобто розрахунковий час завжди відрізнятиметься. Докладніше все це розібрано у цій статті + там же має калькулятор. того скільки часу пропрацює АКБ при заданому навантаженні.

50 Ah

600W

55 Ah

660W

60 Ah

720W

80 Ah

960W

Потужність та ємність у чому різниця?

На всіх автомобільних акумуляторах є 2 параметри за якими вибирають акумулятор це ємність вимірювана в ампер-годинах(приклад 55, 60, 80 Ah) і максимальний струм віддачі (пусковий струм) вимірюваний в амперах (приклад 540А, 600А і так 600А . Але якщо з автомобілем все досить просто беремо акумулятор за габаритами та максимальною ємністю, тобто якщо у вас в машину фізично можна встановити АКБ на 80 ампер – годин, то звичайно ж ставте і не думайте. Гірше від цього не буде, ось тільки АКБ на 80 ампер завжди дорожчий за АКБ на 60 ампер.

Якщо ж вибирати акумулятор для інвертора і подальшого створення аварійного освітлення, зарядки телефонів, живлення котла опалення тощо. То тут треба все перевести до Ватти, оскільки на побутовій техніці завжди все вказується у Ваттах.

автомобільний АКБ стоїть на дорозі

Що таке ємність акумулятора?

  • Ємність вимірюється в ампер-годинниках (Ah) або у ватах-годинниках (Wh), і вона показує, скільки часу акумулятор зможе підтримувати певне навантаження, перш ніж розрядиться. Якщо аккумулятор новий то ємність можна дізнатися з характеристик і вона написана на самому АКБ (як правило лежить в межах від 50 до 100 Ah). Якщо АКБ б/в, то ємність можна досвідченим шляхом розрахувати – ось методика.

Що таке пусковий струм?

  • Пусковий струм – це здатність акумулятора подавати високий струм у короткий проміжок часу, зазвичай при запуску двигуна. Це важливе значення для автомобільних акумуляторів, оскільки воно визначає, наскільки легко акумулятор здатний запустити двигун автомобіля в холодну погоду або в інших умовах, коли потрібна максимальна потужність. Так як будь-який кислотний акумулятор призначений для запуску двигуна, він може короткочасно може запитати будь-який пристрій, а ось скільки це триватиме можна порахувати за допомогою калькулятора.

Різниця між цими двома характеристиками полягає в тому, що потужність в момент часу вказує на здатність акумулятора видавати високий струм у короткий проміжок часу, у той час як ємність показує, скільки енергії в ньому накопичено для живлення тих чи інших пристроїв. І під час експлуатації ці поняття не можна плутати.

 

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар