Автономери номера Київ – літери та коди. Які номери у Києві та Київській області?

Кожен кілька років, з різних причин  в Україні змінюються номерні знаки, благо справа номера, які були видані раніше, залишаються дійсними і власникам автомобілів яким вже понад 20 років можна продовжувати водити і ні про що не турбуватися. Єдина складна проблема – запам’ятати номер стає все важче, тому що крім цифр потрібно ще запам’ятати і коди регіонів на автомобільних номерах. А щоб відразу зрозуміти якому регіону належить той чи інший номер потрібно постійно звертатися до списку усіх кодів автомобільних номерів

Автомобільні номери до 1995 року

Номери до 1995 року виглядали ось так

Це були номери із чотирма цифрами + три літери. Або номери, випущені до 1992 року у яких були присутні літери не латинського алфавіту. Хоча у Києві та області таких літер не було.

  • Код Києва до 1995 року  – КІ, КИ, КИ, ХТ
  • Коди київської області  –  КХ, МІ

Автомобільні номери Києва та Київської області з 1995 до 2004 року

Починаючи 1995 року стандарт знову змінився, і всі регіони поділили на числові регіони відповідно до Києва дісталося число «11»  + номер став п’ятизначним і мав додатково 2 літери. За літерами визначити точне місце реєстрації власника авто було неможливо, а ось цифровий колись регіону був завжди один.

  • Код Києва був  – «11»
  • Код Київської області – «10»

Авто номери з 2004 по 2013 рік (Київ та Київська область)

Після 2004 року почав діяти держстандарт ДСТУ 4278:2004, варто зазначити, що діє він досі і всі номери, видані і в 2004 році і пізніше є дійсними. З 2004 року номер став схожим на сучасний чотири буквений та чотири цифровий номер з кодами:

  • Коди Києва з 2004 року – АА, КА
  • Коди Київська область – АI, КI

Номери AI

Номери після 2019 року

У 2019 році вийшов оновлений держстандарт ДСТУ 4278:2019. За фактом той самий держстандарт що й був раніше, тільки в нього внесли деякі зміни. Так ось в ньому вказані коди регіонів, які належать кожній області і в той же час перераховані всі поєднання букв, які можуть бути використані для видачі номерів. З чого можемо зробити висновок, що всі номери видані після 2019 року в Києві та київській області крім номерів АА, КА (Київ) та АI, КI (Київська область) можуть бути видані і для власника з іншою реєстрацією.

Підсумок

Якщо Ви бачите номери АА, КА (TT, TA), КІ, КИ, КИ, ХТ або п’ятизначний номер з кодом 11 , то швидше за все власник цього авто зареєстрований у Києві.

Якщо ви бачите номери  АI, КI (TI, ME), КХ, МІ або п’ятизначний номер із кодом «10», то це номери, власник якого зареєстрований у Київщини.

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар