Штраф за перевищення швидкості – Де подивитись?

Якщо вбити у пошуку фразу штраф за перевищення швидкості, то можна побачити сотні, якщо не тисячі новинних сайтів, які рясніють заголовками, що штраф за перевищення швидкості в Україні знову підвищується. І якщо не стежити за цим на постійній основі, можна легко заплутатися. Крім цього якщо ви ведете суперечку чи бесіду з інспектором поліції або ж комусь намагаєтеся довести свою правоту такі статті не мають юридичної сили. Саме тому потрібно посилатися на документ, а точніше на адміністративний кодекс України.

Де шукати штрафи?

Найточніший документ знаходиться за посиланням – https://zakon.rada.gov .ua/laws/show/80731-10 і називається він «Кодекс України про адміністративні правопорушення». Щодо штрафу за перевищення швидкості все викладено у статті 122 цього кодексу.

Якщо це стосується будь-яких інших штрафів за порушення правил дорожнього руху, то всі вони регламентуються статтями 121-125 і ст 130 того ж кодексу.

Єдина проблема полягає в тому, що всі штрафи в адмін кодексі зазначені в неоподатковуваних мінімумах доходів громадян, який дорівнює 17 грн.

Докладніше про кожен штраф можна подивитися у спільній таблиці штрафів – ось тут.

>

 

Який штраф за перевищення швидкості?

  • За перевищення швидкості на 19 кілометрів на годину та менше – 0 грн, чому – ось відповідь.
  • Штраф за перевищення на 20 – 50 км на годину – 340 грн – стаття 122 частина 1
  • Штраф за перевищення більш ніж на 50 км на годину – 1700 грн – стаття 122 частина 4

Матеріали, які також будуть Вам цікаві:

Залишити коментар